Tatil Bittiiii.

Malesef tatil bitti. Zaten her güzel şey çabuk biter. Eylül ayının ortasında annem geldi ve beraber memlekete gittik. Giderken hafif hastaydım ama orada çok kötü hastalandım. Adet olduğu üzere Enis'te hasta oldu. Ama herzaman dediğim gibi oğlum benden daha sağlam bir hafta olmadan normal hayata döndü. Ben orada kaldığım süre boyunca hastaydım.  Neyseee gelelim Enis'in yaptıklarına. Enis havalar kötü olduğu için pek fazla dışarı çıkamadı. Ama o kadar eğlendiki orda canı hiç sıkılmadı. Biz aslında panayır için gitmiştik oraya ama ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle panayır pek vasat geçti. Almayı düşündüğümüz hiçbirşeyi alamadık, boş elle eve döndük. İnşallah seneye için güzel planlarımız var. Seneye Pehlivanköy Panayırının 100. yılı olduğu için büyük eğlenceler yapılacağını düşünüyorum.
Sonrası bayram hazırlığı, bayram, kalabalık, ziyaretler derken tıkabasa dolu bir arabayla İstanbul'a dönüş.
Enis babasını çok özlemiş bu süre içinde. Döndükten sonra birkaçgün daha babamız yanımızdaydı ve Enis babasına yapışık bir halde yaşadı neredeyse.

Annemlere trenle gittik. Enis annemlerdeyken trenin geçişini seyretmekten çok hoşlanırdı. Tren denince "anneanne treni" derdi. İlk kez trene bineceği için endişeliydim açıkçası. Ya sevmezse, ya ağlarsa, ya inmek isterse diye. Ama tam tersi Enis treni çok sevdi. Hatta huzursuzluk yapmasın trende uyusun sallantıdan diye o gün öğlen uykusuna bile yatırmadığım halde trende uyumamak için baya bir direndi.

Anneannemiz...(canım benim)
DSC00339.JPG 
Uykuya yenik düşmüş Enis paşa.

DSC00338.JPG

DSC00353.JPG DSC00363.JPG

Annemlerin bahçesi.. Annemler yaz boyu pazardan pek bişey almamışlar bu bahçe sayesinde. Biz gittiğimizde son demleriydi ama yinede dopdoluydu maşallah. Enis bahçede oynamaktan çok hoşlandı. Yine gelelim anne deyip durdu. Enisin boyu hemen hemen bir metre olduğunu düşünürsek patlıcanların ve biberlerin boyunu siz tahmin edin.
DSC00418.JPG

Enise panayırdan canı sıkılmasın diye bisiklet aldık. Herzamanki gibi binmekten çok eline tornavidasını alıp tamir ediyorum deyip evirip çevirip durdu.
DSC00365.JPG

Anneannemiz biz oradayken bahçeden topladığı biberlerle bize biber salçası yaptı sağolsun. Kalan biber kabuklarınıda fırınlayıp, blendırdan geçirip, metal süzgeçle eleyip pul biber yaptı. Teyzemden öğrenmiş. Valla ne diyeyim annecim sizden bişey kurtulmuyor. Ama süper fikir biber salçası yapacaklara duyurulur sakın kalan kabukları ziyan etmeyin.  Önemli not: fırından çıktığı gibi gevrek gevrekken blendırdan geçirirseniz daha kolay parçalanıyorlar.
DSC00414.JPG

DSC00416.JPG

DSC00415.JPG

Bayram sabahı annem hasta olduğu için babaannemlere el öpmeye babam , abim , enis ve ben gidebildik. Ablamlarda kayınvalidesinden sonra oraya geldiler. Güzel bir bayramdı. Ancak annemin hastalanmasına çok üzüldük. Bayramlaşığ biraz oturup hemen eve döndük.  Ama her zamanki gibi annem yine duramamış gelen giden olacak diye yemekleri hazırlamıştı. Bayram yemeği menüsü herzamanki gibi çorba, kuru fasulye, etli pilav, fırında kırmızı biber dolması, 2 çeşit tatlı (kesme ve tepsiye döşeme şeklinde) ve daha birsürü şey. Anneme kızdık tabi niye bu kadar yordu kendini diye ama alışmış kadın içi rahat etmiyo.
Teyzemlerde yazın bizim oraya taşındıkları için bu bayram ayrı bir güzel geçti.
DSC00425.JPG

Enis namaz kılıyor :-))))
Enis namaz kılarken annemi hiç rahat bırakmadı. Annem ne yaparsa o da yapmaya çalıştı.

DSC00411.JPG

Enis resim yapmayı çok seviyor. Annemlerdeyken yaptığı güneş resmi. Biz çok beğendik.
DSC00374.JPG

Buda döndükten sonra çizdiği muz resmi. Valla biz çok şaşırdık bu kadar muntazam çizmesine. İkiside buzdolabının üzerinde yerini aldı. Güneş resmi anneannenin dolabında muzda bizimkinde.
Birde ördek resmi var ama onu çekmeyi unutmuşum sonra onuda eklerim.
DSC00434.JPG


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !