Uzun Bir Aradan Sonra Tekrar Merhaba...

İlk önce hepimizin Ramazan Ayı mübarek olsun..

Bu yaz aslında pek bir şey yapamadık ama nasıl olduysa o kadar yoğun ve anlamadan geçtiki kış kapıya dayanmış daha yeni anladık. Bu arada Enis iyiden iyiye konuşuyor. Bizimle laf bile yarıştırıyor. Bir haftadır özür dilemeyi öğrendik. Bir suç işleyince "özür dilerim anne, üzülme anne" deyişi beni bitiriyor. Birde "söz" verme olayı var tabi daha sözümüzü tutmayı öğrenemedik ama sözle "söz" veriyoruz :-)))

Ablamlar bizim oturduğumuz siteye taşındı. Ona ev bakma, ev tutma telaşı, ardından da evin temizliği taşınması baya bir yorulduk. Bir haftadır Emrecan Abimiz yani yeğenim gündüz bizimle annesi işte olduğu için. Enis'in keyfine diyecek yok. Oyun için adam çıktı tabi ona. Birde bu arada Enis şikayet etmeyi öğrendi. Hoşuna gitmeyen bişey olduğunda yada Emrecan Abisi istediği bişeyi yapmadığında hemen "annei anneeeee" diye bağırmaya eğer duymazsam bulunduğum yere gelip şikayet etmeye başladı. Pazartesi okullar açılıyor Emrecan Abimiz yine kıymete biner tabiki. 

Bugün Enis çoook büyük bir yaramazlık yaptı.. Enis normalde oraya buraya yazı yazan bir çocuk değil, o yüzden eline kalem yada boya verirken çekinmiyoruz ama bugün tükenmez kalemle sallanan koltuğumuzu ve pufunu ciddi bir şekilde karalamış. Silmeye çalıştım olmadı. Oyüzden çoook üzüldüm. Enis özür diledi ama yinede üzüldüm. Bu yaramazlığı nedeniyle ona bir süre kalem yasak olacak. 

Daha anlatacak çok şey var ama şu anda vaktim yok. Tekrar yazarım bir ara nasıl olsa başlangıcı yaptık.

İşte yazdan geriye kalan birkaç resim....

Enis böcek oldu :-))) Arabada güneşlikler yetersiz gelince gözlüğümü taktım Enis'e.

 

Çocukluk arkadaşım Esin, Oğlu Asrin Çağan ve Eşi Hasan. Bir hafta sonu Bahçeşehir Göl Kenarı gezisi yaptık. Çocuklar balıklara ekmek atarken çok eğlendiler. Ördekler ekmeği görünce peşimizi bırakmadılar.

 

   

Enis kahvaltı yapmayınca bir ümit belki orada yer diye parka gittik. Ama parktaki kedi bile Enisten fazla yedi. Bizde güneşin alnında yandığımızla kaldık.

 

Dondurma keyfi :-))))

 

Enis Prestijde allem edip kallem edip kendine matkap seti aldırdı. Yeni oyuncaklarının heyecanını yaşarken... Karşınızda Enis Ustaaaaa... Tamir edilecek şeyler varsa haberimiz olsun..

   

Büyükçekmece sahil, tabiki oğluşumun etrafını hemen kızlar sardı :-))))

 

Enis parkta

 

 

Enis anneanne olmuş :-)))

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !